Solar Paneller
AG370KT
ADET
₺45.312,50 KDV Dahil
₺49.843,75 KDV Dahil
Kontrol Panelleri
9990321
ADET
₺12.325,00 KDV Dahil
₺15.406,25 KDV Dahil

 

Karavanda Enerji Sistemleri

 

Karavanlar genellikle mobil olduğu için, enerji kaynaklarının verimli kullanımı ve yeniden doldurulması oldukça önemlidir. Karavanların enerji beslemesi, birkaç farklı kaynaktan sağlanabilir. Bu kaynaklar arasında şunlar yer alabilir:

Karavan Aküsü Birçok karavan, taşıyıcı aracın bataryasını kullanarak elektrik sağlar. Bu bataryalar, araç motorunun çalıştırılmasıyla şarj edilebilir. Bu yalnızca motokaravanlarda mümkündür, bunu sağlayan cihazlara DC-DC (Alternatörden şarj cihazları) denir. Web sitemizde farklı modellerde ve farklı fiyat aralığında alternatörden şarj cihazları bulunmaktadır.


Güneş enerjisi Bazı karavanlarda karavan sahibinin park alanı konaklamasını tercih etmemesi sebebiyle yalnızca güneş enerjisi panelleri kullanarak elektrik sağlar. Bu paneller, güneş ışığından elektrik üretir ve depolar. Bu sayede, karavanın enerji kaynağı güneşin doğal enerjisiyle sürekli yenilenebilir. Güneş enerjisiyle yüksek watt tüketen cihazların uzun süre kullanılması mümkün değildir, düşük enerji tüketen ve 12v cihazların kullanılması gerekmektedir.


Jeneratör Bazı karavanlar, jeneratörler kullanarak elektrik sağlar. Bu jeneratörler, dizel, benzin veya propan yakıtı kullanır ve bataryaları şarj eder veya karavanın içindeki elektrik cihazlarını doğrudan besler. Jeneratörün kapasitesi kadar 12v ve 220v enerji sağlamak mümkündür.

 


Şebeke elektriği Bazı karavanlar, kamp alanlarında veya çeşitli tesislerde mevcut olan şebeke elektriğini kullanarak enerji sağlar. Bu sayede, bataryalar şarj edilebilir ve içerideki cihazlar şebeke elektriği kullanılarak çalıştırılabilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
E-Ticaret Sitesi