Karavan Kliması Nedir?

 

Motokaravan ve çekme karavanlar için özel olarak üretilmiş iç ortamının nem ve sıcaklığını kontrol etmeye daha doğrusu iklimlendirmeye sistemdir. Genellikle hava akımını yönlendirerek ve buzdolabı benzeri bir sistemle soğutucu gazları kullanarak çalışır. 

 

Yaz aylarında sıcak ortamlarda kalırken rahatsız edici olabilecek nem ve sıcaklık koşulları ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, karavan klimaları sizlere rahat ve konforlu bir seyahat deneyimi sunar.

 

Karavan klimaları, taşınabilir ve kolayca montaj yapılabilir özellikleri ile çok pratiktir. Aynı zamanda, farklı büyüklüklerde ve farklı güç seçenekleri sunan karavan klimaları, her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmıştır, böylece, küçük karavanlar için daha hafif ve daha az güçlü klimalar, büyük karavanlar için ise daha güçlü ve kapasiteli klimalar modelleri bulunmaktadır.

 

Karavan klimalarının diğer bir avantajı, enerji verimliliğidir. Günümüzde, karavan klimaları düşük enerji tüketimi ile çalışan ve enerji verimliliği yüksek ürünlerdir.

 

12v Karavan Klimaları

 

12 voltluk bir DC elektrik sistemi üzerinde çalışan klima modelleridir. Bu klimalar, normal bir AC güç kaynağının kolayca bulunamayabileceği bu tür araçlar için bir ısıtna ve soğutma çözümü sağlamak üzere tasarlanmıştır. Aracın aküsü veya bir jeneratör aracılığıyla çalıştırılabilirler ve bazı modeller güneş enerjisiyle bile çalıştırılabilir.

 

220v Karavan Klimaları

 

Kısaca bahsetmek gerekirse 220v enerji evlerde de kullanılan, karavan yaşamında da dışardan enerji almak anlamına gelmektedir. Bir kaç model dışında karavan klimalarının tamamı yüksek tüketimleri nedeniyle 220v çalışmaktadır, bazı düşük tüketimli karavan klima modelleri minimum başlangıç watt'ı 1500w olan inverterle seyir hallinde kullanılırken çoğu model yalnızca kamp alanı konaklamalarında kullanılmaktadır.

 

Karavan Kliması Fiyatları

 

Karavan klima fiyatları, model,özellik, marka, enerji tüketimi ve diğer faktörlere göre değişkenlik göstermektedir, rakamsal olarak fiyat ağırlığı belirtmek doğru olmayacaktır,sitemizde farklı fiyat aralıklardan birçok model bulunmaktadır, 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
E-Ticaret Sitesi