Karavan Camı

 

Karavan camları, seyahat etmek ve konaklamak için kullanılan karavanların en önemli unsurlarından biridir. Karavanlar, evdeki rahatlığı ve konforu sunan taşınabilir evlerdir. Bu taşınabilir evlerin en önemli unsuru olan camlar, hem iç mekânın havadar kalmasını sağlar, hem de dışarıdaki manzarayı görmenizi mümkün kılar.

Karavan camları standart ev tipi camlara göre daha dayanıklı malzemeden üretilmiş olup, uzun dönem kamp konaklamarı, zorlu hava şartları da göz önünde bulundurularak standart cam malzemesi dışında UV ışınlarına dayanıklı, akrilik PMM malzemeden üretilmiştir.

Karavan camları üzerinde bulunan amortisörün de yardımıyla isteğe bağlı pratik şekilde kademeli olarak ayarlanabilir ve yine kolaylıkla açılıp kapatılabilir, üzerinde bulunan sineklik ve güneşlik ile havanın tadını çıkarabilir, sinek haşere gibi canlılardan da kendinizi koruyabilirsiniz.

Karavan camları, genellikle çift camlıdır. Bu camların arasında hava boşluğu bulunur ve bu boşluk, karavan içerisindeki sıcaklığın dışarıya kaçmasını engeller. Böylece, hem kışın ısınmak hem de yazın serinlemek daha kolay hale gelir. Camların kalınlığı, karavanın kullanım amacına ve çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Genellikle, 4-6 mm kalınlığındaki camlar tercih edilir.

Karavan Camı Fiyatları

Karavan pencelerinin fiyatları, modellerine ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Ayrıca, pencere camlarının kalitesi, kullanılan malzemeler ve marka gibi faktörler de fiyatları etkiler. Pistonlu pencere modelleri, sürgülü pencere modellerine göre genellikle daha pahalıdır. Sitemizde Suga, Dometic ve Berhimi marka pencere modelleri bulunmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
E-Ticaret Sitesi